III Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 3 czerwca 2023 roku

W sobotę 3 czerwca 2023 roku w Gospodarstwie Agroturystycznym „Biały Wilk” w Niedźwiedziu odbył się III Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pogoda i dobre humory dopisały. Dzieci jak i rodzice spędzili popołudnie na dobrej zabawie. Piknik rozpoczęliśmy od konkursów serso, rzutek oraz strzelania z wiatrówki, łuku i procy. W rywalizację dzieci aktywnie włączyli się również rodzice i to z bardzo dobrymi wynikami. Kolejną atrakcją była jazda konna pod opieką instruktora wraz z pokazem siodłania i pielęgnacji zwierząt. Następnie dzieci podzieliły się na dwie grupy – pierwsza udała się do lasu na poszukiwania „skarbów”, druga przeszła na spotkanie z trójką muszkieterów: Atosem, Portosem i Aramisem – alpakami będącymi wielką atrakcją „Białego Wilka”. W trakcie gry terenowej dzieci wykazały się zarówno sprawnością fizyczną, jak i pomysłowością w rozwiązywaniu zadań. Następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i podsumowaliśmy rywalizację. Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali pamiątkowe dyplomy i coś na osłodę Ich Święta, najlepsi strzelcy w obu grupach wiekowych dyplomy i słodycze. Następnie odbyła się pogadanka i krótki pokaz tresury psa w wykonaniu Inez, której wielką pasją jest szkolenie naszych czworonożnych braci – ORBY ze swoją Opiekunką zaprezentowali wiele wspaniałych „sztuczek”. Imprezę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i oczywiście pianek na deser.

Zadowolenie najmłodszych ze spotkania z rówieśnikami, integracja oraz nabycie wielu nowych, przydatnych w życiu umiejętności i wiadomości to niewątpliwe osiągnięcia tej imprezy.

Gorące podziękowania dla wszystkich osób które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia pikniku – Właścicieli i Pracowników Gospodarstwa Agroturystycznego „Biały Wilk” w Niedźwiedziu za przygotowanie atrakcji – jak zwykle na najwyższym poziomie, Inez za pomoc w organizacji imprezy i pokaz na światowym poziomie, Patrycji, Magdy, Roberta, Pawła – za sprawne przeprowadzenie konkursów i opiekę nad najmłodszymi adeptami Modern Ju-Jitsu, sponsorów, którzy wsparli naszą coroczną imprezę – Tomasza i Roberta oraz rodziców za wspólną zabawę i „bogato zastawiony stół”.

Do zobaczenia za rok – następny – IV Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbędzie się 1 czerwca 2024 roku.