MODERN JU-JITSU

Modern Ju-Jitsu to nowoczesny system walki wręcz umożliwiający skuteczną samoobronę w sytuacji realnego zagrożenia. Zasady stosowane w Modern Ju-Jitsu pochodzą wprost od starojapońskiego ju-jitsu praktykowanego przez samurajów. Techniki Modern Ju-Jitsu stanowią skuteczne połączenie elementów wielu sztuk i sportów walki – m. in. ju-jitsu, karate, boksu, judo, aikido. Harmonijne połączenie rzutów, dźwigni, duszeń, uderzeń i kopnięć pozwala na szybkie obezwładnienie napastnika lub wyeliminowanie go z walki. System zawiera również techniki posługiwania się w walce różnego rodzaju bronią, narzędziami, przedmiotami codziennego użytku – Combat Modern Ju-Jitsu.

Modern Ju-Jitsu mogą trenować osoby w każdym wieku, bez względu na posiadany poziom sprawności fizycznej. Zajęcia, którym przyświecają dwie maksymy: „ustąp, aby zwyciężyć” i „maksimum skuteczności przy minimum wysiłku”, prowadzone są w formie dostosowanej do wieku i możliwości ćwiczących. Tempo nauki zależy od szybkości przyswajania wiadomości i umiejętności oraz systematyczności osób trenujących.

Uprawianie Modern Ju-Jitsu kształtuje osobowość oraz kondycję fizyczną i koordynację ruchową. Pozwala na elektroniczny „detoks” i efektywne rozładowanie emocji. Modern Ju-Jitsu to forma miłego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, dająca satysfakcję i zadowolenie z siebie. Treningi to nie tylko rozrywka i nauka skutecznej samoobrony, ale również wpojenie zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.