II Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 4 czerwca 2022 roku

 

W sobotę 4 czerwca 2022 roku w Gospodarstwie Agroturystycznym „Biały Wilk” w Niedźwiedziu odbył się II Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pogoda i dobre humory dopisały i popołudnie uczestnicy spędzili na dobrej zabawie. Imprezę otworzyły konkursy rzutek oraz strzelania z wiatrówki, łuku i procy. W rywalizację dzieci aktywnie włączyli się również rodzice i to z bardzo dobrymi wynikami. Kolejną atrakcją była jazda konna pod opieką instruktora wraz z pokazem siodłania i pielęgnacji zwierząt. Następnie dzieci udały się na spacer po lesie z trójką muszkieterów: Atosem, Portosem i Aramisem – alpakami będącymi najnowszą atrakcją „Białego Wilka”. W trakcie wycieczki odbyło się krótkie szkolenie z zakresu bushcraftu. Kolejnym punktem imprezy była gra terenowa odwołująca się do postaci misiów z różnych bajek. Dzieci rywalizowały w trzech grupach wykazując się zarówno sprawnością fizyczną, jak i pomysłowością w rozwiązywaniu zadań. Następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i podsumowaliśmy rywalizację. Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali pamiątkowe dyplomy i coś na osłodę Ich Święta, najlepsi strzelcy w obu grupach wiekowych dyplomy i słodycze. Imprezę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i oczywiście pianek na deser.

Zadowolenie najmłodszych ze spotkania z rówieśnikami oraz nabycie wielu nowych, przydatnych w życiu umiejętności i wiadomości to niewątpliwe osiągnięcia tej imprezy.

Gorące podziękowania dla wszystkich osób które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia pikniku – Właścicieli i Pracowników Gospodarstwa Agroturystycznego „Biały Wilk” w Niedźwiedziu, Mistrzów: Patrycji, Magdy, Artura, Wędrowniczek ze Szczepu ZHP Wigry z Ostrowa Wielkopolskiego oraz sponsorów imprezy Tomasza, Natalii i Pani Moniki.

Do zobaczenia za rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *